אתר מסעות בחיים | אילה כץ
עברית  |  English  |  
העגורים - הנצחה יוצאת דופן  |  חמישה ימים בפולין עם עדים במדים  |  מכתב לרמי, יום הזיכרון 2017  |  
 
מוזמנים לשתף :)
FacebookTwitterעמוד הבית  

Back

שלום וברוכים הבאים. מוזמנים לאתר החדש שלי: www.ayalakatz.com
בשלב זה קיים גם האתר הזה, אולם הוא ישולב בקרוב באתר החדש


למה "מסעות בחיים"? 
בהתחלה הייתה רק תחושה עמומה, אשר התבהרה ככל שנתתי לשאלה מקום בתוכי. למסע אנחנו יוצאים וחוזרים, מעין מסע ארוך מלידה עד מוות בחיים האלה, שניתנו לנו במתנה. התחושה כי לאורך החיים אנחנו יוצאים מדי פעם למסע וחוזרים הביתה, לעבד, לנוח ולצבור כוח, הייתה משום מה מנחמת יותר, לפחות אותי.
כאילו כל תקופה בחיים היא מסע בפני עצמו, מחובר לקודמים לו דרך משהו פנימי וייחודי בכל אחד ואחת מאיתנו, אבל גם עומד בפני עצמו מבחינת החוויות, הלמידה והמשמעויות שלו. אפילו ה"אובדן" שהיה מחובר בתוכי לאלמנות או לשכול בזמן בנייתו הראשונה של האתר, השתנה לאיטו והחל להקיף אובדנים מסוגים שונים ומשונים, בעלי השפעה שונה ומשתנה על חיינו ועל חיי הסובבים אותנו.
משהו נפתח לתמונה רחבה יותר ולמחשבות על מה שצובע את חיינו בתקופות שונות, על מה שנשאר איתנו לאורך הדרך ועל ההשתנות הבלתי פוסקת. אין כאן יותר מדי פילוסופיה ... זו פשוט התבוננות מזווית הראייה הייחודית שלי (אולי) ומהמקום בו אני נמצאת כרגע, במסע הנוכחי ...
הקטע העליון בעמוד זה נכתב שבוע ימים לפני...

בשבוע האחרון של יולי 2009 משהו בתוכי רצה לשנות משהו באתר, להרחיב אותו, להפוך אותו למשהו אחר, ולא ידעתי למה. במוצאי שבת, ה 1 לאוגוסט 2009, נרצח בני, ניר כץ ז"ל, בהיותו מדריך מתנדב בבר נוער בתל אביב. לחצו כאן לעמוד לזיכרו של ניר, ולעמודי ההנצחה השונים.

כמה אהבת לחיות, כמה אהבת חיים היית בך, ילד שלי מתוק ... כמה אני אוהבת אותך ...
הלילה ההוא, ליל הרצח, מתואר ב"כדור בלב, עוד מסע בחיים".

אלמנות, שכול ואובדן
ניר כץ
שלוש מילים קצרות החופנות בתוכן עולם שלם. ניר כץ ז"ל 1983-2009
הן מפחידות, מאיימות, מכאיבות וקשות, אך גם מעוררות השראה, עוצמה של התמודדות למי שחווה מקרוב. נושאים רבים הקשורים לתחום אינם מדוברים. נושאים רבים מכוסים בקליפה עבה של תפיסות חברתיות, מיתוסים אשר נוצרו בחברה המערבית בכלל, ובחברה הישראלית, למודת המלחמות, בפרט. התמודדות עם שכול ואובדן אינה פשוטה, אבל היא אפשרית. הכרה בהתמודדות עם מה שהחיים מביאים לפתחנו, מביאה לחיים מלאים יותר.
הלוואי ואתר זה יאפשר למה שלא דובר עד היום - להיות מדובר, למה שהסתתר - לצאת לאור, עם הכאב הכרוך בתהליך.
והחיים?
זה מה שיש לנו, יחד עם החופש לבחור במה להתמקד, מי להיות ומה לעשות ...
כאשר אני נותנת לכאב להיות, בלי לפחד ממנו, בלי להילחם בו, בלי לברוח ממנו, אני מרגישה שאני צולחת אותו וחשה תחתיו חיים, בעוצמה בלתי רגילה. תחושה של חיות מרוממת נפש ...
האתר מוקדש באהבה,
לחברותי, אלמנות צה"ל, ולכל הגברים והנשים עם האומץ להתבונן ולהתמודד עם מה שהחיים מזמנים להם.
לבני, ניר כץ ז"ל, אשר בחייו מימש ערכים של קבלה עצמית וקבלת האחר, תרומה לחברה, אחריות וערבות הדדית, ופשוט היה נוכח עבור כל מי שנזקק להקשבה ולתמיכה.
לרמי כץ ז"ל, האדם בו התאהבתי בגיל 12, איתו התחתנתי ואיתו הבאתי לעולם שני ילדים מקסימים. נפל בעת שירות מילואים באסון צאלים א', ב 17 ביולי 1990. איש מחשבים מבריק ואדם יוצא דופן.
האתר מוקדש באהבה לחיים ... ולמשפחתי, שעדיין סובלת אותי באהבה גדולה :-)

אילה כץ
דואר אלקטרוני: ayala@w-groups.com
פייסבוק:  www.facebook.com/ayala.katz

אתר זה הינו פרטי ואינו מייצג או שייך לאף גוף או עמותה
 
מסעות בחיים | האתר נבנה ע"י אילה כץ ayalaks@gmail.com   | התמודדות עם שכול ואובדן, חיים ומוות | ליצירת קשר לחץ כאן | © כל הזכויות שמורות
לייבסיטי - בניית אתרים