אתר מסעות בחיים | אילה כץ
עברית  |  English  |  
העגורים - הנצחה יוצאת דופן  |  חמישה ימים בפולין עם עדים במדים  |  מכתב לרמי, יום הזיכרון 2017  |  
 
מוזמנים לשתף :)
FacebookTwitterמצעד הגאווה בתל אביב 11/6/2010  

Back
דף הבית >> אירועים, נאומים וכתבות >> מצעד הגאווה בתל אביב 11/6/2010

האמת היא שכבר כמה ימים כולי התרגשות לקראת מצעד הגאווה הראשון שלי. כמה פעמים ניר אמר לי "אמא בואי גם" ואני לא באתי. חשבתי שזה לא שלי. חשבתי שזה העולם שלו ושל החברים שלו. ראיתי אותו הולך בשמחה למצעד הגאווה וחוזר עם תמונות, חוויות וסיפורים. כן, גם התווכחנו אם המשאיות האלה צריכות להיות או לא וכאבנו יחד את העובדה שכמעט רק אותן בוחרת התקשורת להראות ...

היום הוא לא כאן. היום ניר לא יצעד עם כולם. היום הוא לא ייצא לדרך עם כל המגוון האנושי הייחודי, שצועד תחת דגל צבעוני אחד (ועוד כמה, אבל זה כבר סיפור אחר).

אני יודעת שאם ניר היה רואה אותי כאן, הוא היה גאה בי מאד.
אני גם יודעת שאילולא התרחש הרצח הנורא בבר נוער – לא הייתי כאן, ואולי לא היו כאן עוד הורים, עוד אנשים, עוד בני נוער שיצאו מהארון אחרי הרצח. אולי לא היו כאן עוד אנשים שבאו להזדהות ולתמוך.

אבל אנחנו כאן. אנחנו כאן כדי לזכור את מה שקרה, לכאוב את מה שקרה. אנחנו כאן גם כדי לזכור שיש עוד פצועים ונפגעים אחרים שזקוקים לעזרתה של הקהילה. לתמוך בהם כל עוד אין בהם הכרה של המדינה, ולפעול למען הכרה של המדינה באחריותה לתמיכה בנפגעי פשעי שנאה. גם זו מהותה של "קהילה". אחריות הדדית.
אנחנו כאן כי אנחנו יודעים שאנחנו חייבים להגיב על כל גילוי של הומופוביה, לסבופוביה, ביפוביה וטרנספוביה.
אנחנו כאן כי עלינו לפעול יחד לשינוי עמדות בחברה לכיוון של חופש בחירה, סובלנות וחיים של כבוד הדדי, מתוך הכרה בשונות, מתוך הכרה בזכות לשיוויון זכויות. לשם כך נהיה גם בחיפה ב 24 ביוני.
לשם כך נהיה ב 29 ביולי בירושלים, במצעד גאווה מול כנסת ישראל, אשר יקרא לפוליטיקאים לממש את הבטחותיהם לקהילה בעצרת שהייתה שבוע אחרי הרצח, ולפעול, לא רק להצהיר, למען הקהילה.
אנחנו כאן גם כדי להודות לאלה מהם שכבר התחילו לפעול, שכבר התחילו לשנות, לחזק את ידיהם ולומר להם שאנו רואים.
אנחנו כאן כי אנחנו יודעים שעלינו להצטייד בהרבה סבלנות ונחישות להמשיך את התהליך שכבר אי אפשר לעצור. עלינו להבין שהדרך קדימה היא דיאלוג, בתוך הקהילה ומחוצה לה, כדי להתקדם למטרה אחת, משותפת לכולנו. מטרה אחת שהיא גדולה מכל המטרות של כל אדם כפרט, מטרה אחת שהיא גדולה מהמטרות של כל קבוצה בנפרד. מטרה שתיראה כל אחד ותראה גם את הכלל.

המציאות מול עיננו. קיימים אנשים עם נטייה מינית שונה מהרוב, קיימים אנשים עם זהות מגדרית ייחודית. גם אם יהיו כאלה שיעצמו את עיניהם כדי לא לראות, גם אם יוסיפו להיות כאלה שימשיכו להשמיץ ולהשתלח – הקהילה הגאה כאן. אתם, כל אחד מכם, כאן. ולכל אחד יש מקום.
הסברה ושיח פתוח, היכרות של מורים ומנהלים, עובדים סוציאליים ופסיכולוגים, חברי כנסת ועובדי ציבור, רבנים והורים – עם הקהילה ואנשיה, עם התהליכים וההתמודדויות (אחרי שיתגברו על הקושי לדבר) יאפשרו לפתוח את הפתח לדיאלוג, יאפשרו לפעול ממקום יותר פתוח ומקבל את השונות.

אני כאן כאמא של ניר, אבל גם כיו"ר תהל"ה. מכאן אני יכולה להבטיח לכם שההורים אתכם. עם כולכם.

אנחנו ההורים אומרים אמירה ברורה לחברה הישראלית כולה "אנחנו כאן עם ילדינו".
אנחנו כאן כי איכפת לנו מאיכות חייהם של ילדינו. אנחנו כאן כי אנחנו מאמינים שאין לכם בחירה לגבי נטייתכם המינית או זהותכם המגדרית. אנחנו כאן כי אנחנו מאמינים שהבחירה היחידה שלכם היא אם לחיות עם האמת שלכם או לא. אנחנו כאן כי אנחנו מאמינים שמגיעות לכם זכויות שוות כמו לכל אזרח ישראלי אחר. אנחנו מאמינים שהחוק חייב להכיר בכם, במי שאתם, באהבתכם, בזוגיותכם ובזכות שלכם להיות הורים.

אנחנו, כולנו, כאן כי אנחנו אלה שנזכור ונזכיר את הרצח ההוא, אנחנו אלה שנהיה עם הכאב ועם העצב, ויחד עם זאת – אנחנו כאן גם לחגוג. אנחנו כאן כדי לחגוג את הדרך לשיוויון הזכויות, להכרה בשונות. אנחנו כאן כדי לחזור ולהזכיר לעם ישראל כולו את המשפט עתיק היומין "ואהבת לרעך כמוך" וכדי לזכור שעלינו, על כל אחד שנמצא כאן, מוטלת האחריות לפעול למיגור האלימות ולהפסקת ההשתלחות.

אנחנו כאן גם כדי לחגוג את החיים.

 
 
 
 
מסעות בחיים | האתר נבנה ע"י אילה כץ ayalaks@gmail.com   | התמודדות עם שכול ואובדן, חיים ומוות | ליצירת קשר לחץ כאן | © כל הזכויות שמורות
לייבסיטי - בניית אתרים